Kemer Çamyuva’da tatil anıları

 

 

25 Ekim sabahı,saat 6.30 da Ankara’dan Antalya’ya doğru, özel arabamızla yola çıktık.Antalya’nın Kemer İlçesinin Çamyuva mevkiinde bulunan Simena Villarındaki bir haftalık devre mülk hakkımızı eylül ayında kullanmak istedik. Eşim Serap ile birlikte saat 8.20 de Afyon’a ulaştık ve İkbal tesislerinde mola verdik.İkbal tesislerinde yok yok.Her türlü ihtiyaçlarınızı giderme şansınız vardır burada. Üstelik, ünlü markaların mağazaları da bitişikte bulunmaktadır.

Yol telaşıyla unuttuklarınızı ve eksiklerinizi burada, uygun fiyatla tamamlama olanağı da vardır.Ayrıca İkbal tesisleri, gezgincilerin, mola esnasında nefes alıp,karınlarını doyurabilecekleri harika bir yer.Yemekleri nefis, ancak biraz pahalı.Kaymaklı ekmek kadayıfları mutlaka tadılması gereken tatlılardandır. İkbal tesislerinde karnımızı doyurup, ihtiyaçlarımızı giderdikten sonra, saat dokuza doğru tekrar yollara düştük . Hava güzel, yollar tenha ve akıcıydı. Zorlanmadan yolculuğumuzu sürdürdük.Keyifli bir yolculuk oldu.

 

Saat 12.30 sularında, Antalya’yı geçmiş ve kapal bir havada, Kemer yoluna girmiştik.Geçen yıllarda, geliş-gidişli ve dar olan Kemer yolu, Duble yola dönüşmüş, araya tüneller girmiş ve sürücüleri rahatlatmış.Eskiden, belgesellerde ve filimlerde görüp, gıpta ettiğimiz Avrupa yollarını aratmayacak yollara kavuşmamış olmamız göğsümü kabarttı doğrusu.Her yönüyle gelişen bir Türkiye haritasını anımsadım ve mutlu oldum.

 

 

Havanın kapalı olmasına rağmen, yol boyunca, harika bir manzara vardı.Saat 14.00 sularında Simena Hotel’e ulaşmış ve kaydımızı yaptırmıştık.Yemek saat 14.30 kadar devam ettiğinden, yemeğimizi de yeme fırsatını yakaladık. Simena villaları ve otel, bir bütün olarak çalışıyor.Her şey dahil sistemi geçerli.Devre mülk sahibi olanlar için,günlük kişi başı ücret 25 dolar olup, son derece uygun.Devre tatilin ilk yıllarında, yemeklerimizi villalarımızda yapıyorduk. Villalarda; buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi, 6 kişilik kap, kacak, çatal, bıçak, kaşık, tencere tava, ütü, ütü masası, velhasıl evinizde bulunan her şey var.

Evimizde bulunan her şeyin buada da bulunması hoş bir durum. Ancak, villalarda yemek yapar yersek, otelde yenilip içilen her şey alakart özelliği taşımakta ve devre sonunda astronomik rakamlar ödeme durumuyla karşılaşırsınız. Devre sonunda ne ödeyeceğinizi bilmemek çok büyük gerginlik yarattığından, villalardaki yemek işnden vazgeçip, her şey dahil sistemine dahil olduk ve rahat ettik.

Bu sistemde, sabah 7.30 akşam 24.30 saatleri arasında; kolalı ve alkollü içeceklerle yemek ve ara sıcakları her yerde bulma olnağınız vardır. Bu uygulama, konaklayanlar için iyi ancak Çamyuva esnafı için iyi değildir.

Otel ve villalar, Rusların ağırlıkta olduğu yabancı turistlerle doluydu.Villalar,geçen yıla oranla,yenilenmiş,yeni eşya ve resimlerle donatılmış ve cazip hale getirilmişti.Ayrıca her odaya klimalar yerleştirilmişti.Villamıza yerleştikten sonra, mayolarımızı giydik ve sahile doğru yollandık. Fotoğraf makinemi de yanıma almış ve çevredeki güzellikleri karelerine yerleştirmeye başlamıştım.Kumsala inip,şezloglarda bir süre güneşlendikten sonra, kıyıdaki snack bar ya da hafif yemek büfesinden aldığımız  biramızı içtikten sonra denize girdik. Hava ve deniz limonata tadındaydı.Denizden çıkmak istemedik.

Bütün villalarda olduğu gibi, bize verilen 102 nolu villa, 240 m2 lik ve dubleks.Üst katta, içlerinde banyo ve tuvaletin bulunduğu iki yatak odası ve sandık odası; alt katta ise yine tuvalet ve banyonun olduğu, televizyonlu devasa bir salon ve açık mutfak bulunmakta.
Salonda iki adet çek yat konulmuş.Ayrıca.Villa, 6 kişinin ya da evli üç çiftin, birbirini raharsız etmeden kalabileceği biçimde düzenlenmiş. Villanın bu kapasitesinden yakınlarımızı da yararlandırıyoruz istekleri olursa. Konaklama ücreti ödemeden, yemek parası vererek yararlanabiliyorlar.

 

Açık büfe ve her şey dahil sisteminin uygulandığı otel yemekhanesinden bir görüntü sunmak istedim. Yemekhanede çeşit boldu. Onlarca salata çeşidinin yanında mezeler, buğulama ve tavada balık, tavuk ızgara, ızgara köfte, her türlü sebze yemeği, değişik makarna yemekleri, değişik pilavlar, çorbalar yönünden oldukça zengin bir açık büfeyle karşılaştık. Çalışanlar, her an ve her yerde olup, hizmet mükemmeldi. Yiyebileceğimiz kadar almaya çalıştıysak da artan yemeklerimiz oldu yine de.

 

 

Kapalı bir mekanda yemek yiyebileceğiniz gibi, havuz kenarında, açık bir mekanda da yemek yeme olanağınız bulunmaktadır.Bunun için de biraz erken davranıp, havuz kenarında yer kapmalısınız. Biraz sıkıntıya değer doğrusu.  Akşam yemeğinden sonra, havuz başında; bir taraftan içkilerimizi yudumlarken, bir taraftan da eşimle, Aydede’nin muhteşem doğuşunu izledik.Tatilimizin birinci günü böyle sona erdi.Günümüz mutlu başlamış ve mutlu sona ermişti.

Share Button
3950 cevaplar

Yorumlar kapalı.