Öteki Roma Trastevere

Boğaziçi’nin İstanbul’u ikiye bölmesi gibi Tiber Nehri de Roma’yı ikiye ayırmış. Nehrin doğusunda Antik Roma, (daha&helliip;)

Roma Forumu ve Venedik Meydanı

Roma İmparatorluğu’nun başkentliğini yapmış, her yerinden tarih fışkıran, İstanbul’un ikizi olarak tanımlanan yedi tepeli Roma’yı (daha&helliip;)

Roma Navona Meydanı ve Dört Nehir Çeşmesi

Piazza Navona olarak bilinen Navona Meydanı, Roma’nın en güzel ve hareketli meydanlarından biridir. Elips biçimindeki (daha&helliip;)

Papalık Devleti Vatikan

Grekçe pappas kelimesinden türetilen, ”baba” anlamındaki  ”Papa” , Katolik kilisesinin en yüksek ruhanî reisi ve Vatikan Devleti’nin başkanı (daha&helliip;)

Roma’nın en vahşi Amfitiyatrosu Kolezyum

7 Temmuz 2007 tarihinde, Dünyanın Yeni Yedi Harikasından biri seçilen Kolezyum, günümüzde modern Roma’nın en (daha&helliip;)

Roma’ya Panoramik Bir Bakış

Antik Roma, M.Ö. 9. yüzyılda İtalya Yarımadası’nda Roma şehir devletinden doğarak tüm Akdeniz’i çevreleyen muazzam bir imparatorluk haline gelen (daha&helliip;)

İstanbul’un İkiz kardeşi Antik Roma

ANTİK ROMA İSTANBUL’UN İKİZ KARDEŞİ Antik Roma, M.Ö. 9. yüzyılda, İtalya Yarımadası’nda kurulan  Roma şehir devletinden doğarak tüm Akdeniz’i (daha&helliip;)