Antalya Kemer İlçesine bağlı Çamyuva beldesindeki Simena Villarındaki devre mülk hakkımızı genellikle  25 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında kullanırız. 240 m2 lik villanın üst katında, banyosu ve tuvaleti içinde olmak üzere 2 adet yatak odası, girişte, salona ait banyo ve müstakil tuvalet bulunmakta. Bu nedenle, 240 m2 lik villalarda 3 çiftin konaklaması mümkün olmaktadır.

25 Haziran Cumartesi günü saat 6.15 te Ankara’dan hareket ederek, Afyon Varan tesislerindeki moladan sonra, saat 14.15 te Çamyuva’daki Simena Hotel’e giriş ve kaydımızın arkasından, kolumuza takılan mavi bileziklerle yemekhaneye yöneldik. Eski yıllarda, villalarda, kendi yemeğimizi yaparak ev konforundan yararlanıyorduk. Ancak, ev konforunun pek de konfor olmadığının farkına vardıktan sonra, her şey dahil uygulamasına geçiş yaptık.

Her şey dahil uygulamasının günlük ücreti 35 dolar. 35 dolarlık ücret karşılığında; sabah 7.30 da başlayan kahvaltı ile gece saat 24.00 da verilen çorbaya kadar açık büfede sınırsız yemek , alkollü ve alkolsüz sınırsız içecek sunuluyor. Mavi bilezikler, bu haklara sahip olduğunuzu gösteriyor. Her neyse, öğle yemeğine yetişmiştik.

Yemekten sonra bize ayrılan villadaki odalarımıza yerleştik. Mayolarımızı giyerek soluğu denizde aldık. Muhteşem bir hava ve şansımıza, masmavi ve dalgasız harikulade bir deniz vardı. Önce şezlonglara yerleşip, bira ve kolalı içeceklerimizi yudumladıktan sonra denize daldık. Bir süre yüzdükten sonra, sırtüstü pozisyonuna geçtiğimde, karşıma tüm heybetiyle Tahtalı Dağı ve 2366 metrelik zirvesiyle karşımda duruyordu.

Antik bir “Tasolyma” olarak belirlenen Tahtalıdağ Antalya Körfezi’nin kuzey-güney paralelinde uzanan ve aynı adla anılan “Tahtalıdağlar” Silsilesinin en büyük üyesi olarak biliniyor.Deniz keyfimizi de yaptıktan sonra, villamıza dönerek; duşumuzu alıp, traş olduktan sonra akşam yemeği için otele gittik. Mükemmel bir yemek ziyafetine kolalı ve alkollü içkiler eşlik etti.

Çamyuva Kemer antalya

Akşam yemekleri için seçenekler çok. Kapalı mekanda yemek yiyebileceğiniz gibi, bir çok açık mekandan da yararlanabilirsiniz. Ana menü dışında İtalyan mutfağı gibi seçenekleriniz de vardır. Önceden yer ayırtarak kendinizi çok özel hissettirecek bir mekanda da yemek yeme olanağınız vardır.Bize sunulan olanakları en iyi biçimde kullanarak, 2011 yazına merhaba dedik. İlk günümüz böyle geçti.

Çamyuva Kemer antalya

Share Button