Eşimle birlikte çıktığımız bir öğleden sonra gezintisinde, önce Baltalimanı’na uğradık. Polis Moral Eğitim Merkezi’nde soluklanıp, bir şeyler içtikten sonra İstinye Koyu’na kadar yürüdük.

İstinye Koyu her zamanki çekiciliği ve güzelliği ile bizleri büyülemişti. Bu büyülü ortamda da bir süre vakit geçirdikten sonra dolmuşlardan birine binerek, Yaşamdaki küçük zevkleri sıra dışı detaylarla güçlendiren alışveriş merkezi olan mekâna gittik.

İstinye Park’ın ana giriş katına girer girmez fotoğraf sergisi dikkatimi çekti. Hobisi olan insanların daha mutlu oldukları gerçeğinden yola çıkarak hayata geçirdiğim bloklarım ve bu bloklardaki yazılarımın milyonlarca kişi tarafından izlenmiş olmanın mutluluğunu yaşamıştım.

 

Garanti Fotoğraf Kulübünün diğer bazı üyelerine tattırmış olması hoşuma gitti, sergilenen fotoğrafların fotoğraflarını çektim. 

Garanti çalışanlarının  26 Mart 2011’den bu yana 17 farklı gezide çektikleri fotoğraflar 23 Eylül 2012 tarihine kadar İstinye Park’ta sergileniyor. 

Garanti Bankası çalışanlarının, Fotoğraf Kulübü bünyesinde geçen yıl başlatılan atölye çalışmaları kapsamındaki “İstanbul’da Deniz” projesine ait fotoğraflar İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde Ana Giriş Katı Starbucks karşısında sergileniyor.

 

İstanbul’un kültürel ve tarihi mirasının denizle birleştirildiği proje 26 Mart 2011 tarihinde başlatılmış. Projeye ait atölye çalışmaları proje Danışmanı Muhsin Divan ile birlikte Kulüp Danışmanı Ali İhsan Gökçen’in katkılarıyla yürütülmüş. 

Bu çalışmalar kapsamında üretilen fotoğraflar, İstanbul’un en popüler mekânlarından biri olan Cemal Reşit Rey Konser Salonunda sergilendikten sonra İstinye Park’da sergilenmiş.

Sergi 23 Eylül 2012 saat 22.00 de sona eriyor. Bir yıl süren Projenin başından bugüne değin geçen süre içinde; Burgaz, Heybeli, Büyük Ada, Kuzguncuk, Beylerbeyi ile Göksu, Beykoz, Poyrazköy sahil şeridi ile Kadıköy, Moda, Fenerbahçe diğer tarafta Bakırköy, Yeşilköy, Küçükçekmece sahil şeridi tarihi Eyüp ve Haliç kıyılarında sürdürülmüş.

Sabaha karşı balık mezadının yapıldığı Kumkapı ve son olarak da Tuzla ve Ambarlı Tersanelerine gerçekleştirilen 17 farklı gezide proje katılımcısı fotoğraf gönüllülerince basılan yüzlerce shutter sonunda toplamda 9500 fotoğraf toplanmış.

Bunlar arasından gerçekleştirilen zorlu seçimler sonucunda ortaya çıkan Sergi İstanbulluların beğenilerine sunulmuş.

Garanti Bankası Hobi Kulübünün desteğinde gerçekleştirilen bu tür etkinliklerin olumlu sonuçlarından biri olan bu fotoğraf sergisinden çok hoşlandım ve paylaşmak istedim. Özellikle orta öğretim çağındaki genç arkadaşlarımızın bu tür hobiler edinmesi faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

 

 

Share Button