Kemer Çamyuva anlatılmaz yaşanır

31 Ağustos 2013 Cumartesi sabahı saat 00.30 da Ankara’dan bindiğimiz otobüsle, 8 saatlik bir yolculuktan sonra Antalya Kemer Çamyuva’ya geldik. 1999 yılında, bir raslantı sonucunda Çamyuva’ya yolumuz düşmüş; buradaki tatil köylerini gezmiş ve devre mülk satışı yapılanlar içinde, Simena Villalarını beğenerek devremülk satın almıştık. Bu seçimimizde, halen otel ve villaların müdürlüğünü yapmakta oln Melih beyin etkisi büyük olmuştu. 

Melih bey, otel ve villalara çocukları gibi özen göstererek, yeniden doğuşlarını sağladı. Sanatçı kimliği de olan ve piyano çalabilen Melih bey bütün konuklarına pozitif enerji yaymaktadır.Bu pozitif enerjidir ki 14 yıldır; eşim ve ben, bazen de eşimin annesi, kardeşleri ve çok yakın dostlarla, tatilimizin bir bölümünü burada geçirdik. Geçirmeye de devam ediyoruz.

İlk kez bu yıl, başka konuklarımız olmadan Çamyuva’ya geldik. Yaklaşık 14 yıldır buraya geldiğimiz için, başta işletmenin müdürü Melih Bey olmak üzere, sürekli çalışanlarca oldukça iyi karşılanıyoruz. Rahat etmemiz ve keyifli günler geçirmemiz için ellerinden geleni yapıyorlar. Kendilerine teşekkür ederiz. Her şey dahil uygulamasının geçerli olduğu Simena Villaları ve Simena Hotel kompleksinde, bileklerimize konuk olduğumuzu belirten açık mavi bilezikler takıldıktan sonra, mükemmel bir kahvaltı yaptık, sonra da bize ayrılan villaya yerleştik.

I

Mayolarımızı giyip, kendimizi Akdeniz’in serin sularına bıraktık. Otel ve villalar tam kapasite dolu. Rus konuklar ağırlıklı olarak kendini gösteriyor. Hizmetlilerde bazı değişiklikler olmuş, yeni bazı kurallar konulmuş ve daha verimli bir hizmet anlayışı ortaya çıkmış. Memnun kaldık.

Çamyuva, Kemer İlçe merkezine 13 km. Antalya merkezine 55 km uzaklıkta bulunan dünya cennetlerinden biri. Az bulunur cinsten kilometrelerce uzanan kumsalına bakan Olympos Dağı Antalya ile Finike arasında, tahtına kurulmuş tanrısal bir kral gibi Akdeniz’i gözetlemekte ve kollamaktadır.

I

Haziran ayının ortalarına kadar kumsalların üzerinde güneşlenip terlerken, Olympos Dağının başındaki bembeyaz bulutlara bakıp kışın serinliğini de yüreğimizin kuytu bir köşesinde hissedersiniz. Sırtımızda güneşin sıcaklığı, ayaklarınızda denizin sarhoşluğu, yüreğinizde Olympos’un serinliği ile bambaşka düşlere dalar gidersiniz. Binbir çeşit bitki örtüsüne, ağaçlarına, çiçeklerine, portakal çiçeği kokan sokaklarına, kuşuna, toprağına, taşına soluduğumuz tertemiz ve masmavi havasına, candan gülen insanına tutkun olmamak elde değil. Kısacası Çamyuva’yı tanımak, Çamyuva’da yaşamak bir sevdadır.

Çamyuva Kemer Antalya

Bu sevdayı mümkün olduğunca yaşamak amacıyla, Çamyuva’ya gelmek için hiçbir fırsatı kaçırmıyoruz. Çamyuva’nın doğal güzelliklerinin yanı sıra, inşa edilmiş süper konaklama tesisleri, her bütçeye cevap veren mütavazi pansiyonları, zengini, cahili, uleması, yerlisi yabancısı, çarşısı pazarı, polikliniği, kliniği hiçbir fark gözetmeden sadece insan olgusunun düşünülüp yaşandığı bir beldedir Çamyuva. Gezip görmeden, yaşamadan anlayamazsınız.

Bu arada; villalar,otel ve plaj arasında sürekli konukları ağırlayan ve her zaman güleryüzlü olan Baki saydut’tan da sözetmeliyim. Yıllardır büyük bir özveri ile, adeta kendi işletmesiymiş gibi çalışan Baki arkadaşımız renkli kişilerden biri. Kendisiyle iletişim içerisinde olanlara pozitif enerji aktaran bir arkadaşımız. Kendisine kolaylıklar dileriz. Antalya civarına uğrarsanız, zaman ayırıp Çamyuva’ya da uğramalısınız.Belki Baki ile de tanışma fırsatınız olur.

Share Button
3950 cevaplar

Yorumlar kapalı.