İnlice Halk Plajı Göcek Fethiye

Altın kumlu plajları, berrak suları, yeşil ormanları, tarihi kalıntıları, antik şehirleri, doğası ve nefes kesici sualtı maceraları ile ilk akla gelenler Ölüdeniz, Marmaris, Bodrum, Bitez, Göcek, Patara, Kekova ve Alaçatı oluyor.

Bütün bunlara ulaşabilmeniz için de Dalaman ve çevresini merkez olarak seçmelisiniz. Biz öyle yaptık, kendi türünde Dalaman’ daki ilk tesis olan Club Onat Garden Tatil Köyü’nü seçtik.

Tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ege kıyıları, tarihi kalıntıları, doğal güzellikleri ve daha birçok göz alıcı turistik ulaşım yerleri ile dikkat çekiyor. Bunlardan biri de yat turizmi başkenti olan Göcek’ten 5 km doğudaki İnlice Halk Plajı’dır.

Fethiye Belediyesi tarafından işletilen Plaj aynı zamanda mesire alanı olarak da kullanılıyor. Piknik yapanlar için ücretsiz uygun masalar bulunuyor.

Belediye tesislerinden ücretsiz yararlanmak istiyorsanız şemsiye, hasır ve piknik çantanızı hazırlamalısınız.

Plajda ihtiyaçlarınızı gidermek için Fethiye Belediyesi tarafından işletilen duş, soyunma kabinleri, tuvalet ve kafe bulunuyor. Duş, soyunma kabinleri ve tuvaletler ücretsiz.

Kafenin fiyatları da emsallerine göre biraz daha uygun. Şezlong +şemsiye 10 TL olup, 800 metre sahili olan deniz tertemiz ve dalgasız… 

Gürültüsüz huzur dolu bir yer. Ayrıca aileler için mangal alanı da bulunmaktadır.

 

13 Haziran 2019 Perşembe, Göcek Fethiye…

Türkiye‘de  mavi yolculuk denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri olan Göcek, Fethiye Körfezi’nin içerisinde, doyumsuz masmavi deniz ile yemyeşil orman dokusunun bütünleştiği, şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlerin buluşma noktası olarak biliniyor gezginlerce.

Bu gün ve yarınki programlarımızda yeşili de en az mavisi kadar iddialı olan İnlice Halk Plajı ile Günlüklü Koyu var. Endemik türlerden olan ve günlük adıyla da bilinen sığla ağaçlarının yoğunlukla bulunduğu bölgede bulunuyor her ikisi de.

Fethiye Belediyesi’nin işlettiği İnlice Halk plajı konaklama yerimizden 20 km uzaklıkta olup, Göcek’in 5 km doğusunda yer almaktadır.

Yemyeşil orman yolu içerisinden çam kokuları eşliğinde ulaşılan plaj önceden kamp alanı olarak kullanıyormuş. Şimdilerde yer yer kamp çadırlarına rastlansa da genel olarak piknik ve mangal için kullanılıyor. Sadece  plajı için gelenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Erken gelmeli ve uygun yer kapmalısınız.

Sığla ağaçlarının da bulunduğu ormanla deniz arasında, 800 metre uzunluğunda sahili olan İnlice Plajı, yol üzeri durup deniz keyfi yapmak isteyenler için de oldukça uygun bir yer.

Bagajdan hazır olan şemsiye ve havlunuzu alıp, incecik kumlar üzerinde istediğiniz bir yere kurulup tertemiz denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Biz 30 lira karşılığında şezlong ve şemsiyeler kiraladık. İlgi ve hizmette özen çok güzeldi. Belediye çalışanları güler yüzlü, görevini hakkıyla yerine getiriyordu. Dürüst ve güvenilir bir ortam olarak bulduk, memnun kaldık.

Plajda ihtiyaçlarınızı gidermek için Fethiye Belediyesi tarafından işletilen duş, soyunma kabinleri, tuvalet ve kafe bulunuyor. Duş, soyunma kabinleri ve tuvaletler ücretsiz. Kafenin fiyatları da emsallerine göre biraz daha uygun.

Temiz bir denize sahip olan plajın kumsalı ise sert kumdan oluşuyor. Ama öyle can yakacak kadar sert değil. Denizi yer yer sığ yer yer de aniden derinleşiyor. Bu noktada çocuklu aileler ve çok iyi yüzme bilmeyenlerin dikkatli olmasında fayda var.

Plaj aynı zamanda mesire alanı olarak da kullanılıyordu. Piknik yapanlar için uygun masalar bulunuyordu.

Belediye tesislerinden yararlanmak istemiyorsanız şemsiye, hasır ve piknik çantanızı hazırlamanızı öneriyorum. Yok, sadece uğrayıp başka plan yaparız derseniz de mutlaka kafede oturup plajı izlerken soğuk bir limonata içmenizi tavsiye ederim.

Share Button