İnlice Halk Plajı Göcek Fethiye

13 Haziran 2019 Perşembe…

Türkiye‘de  mavi yolculuk denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri olan Göcek, Fethiye Körfezi’nin içerisinde, doyumsuz masmavi deniz ile yemyeşil orman dokusunun bütünleştiği, şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlerin buluşma noktası olarak biliniyor gezginlerce.

Bu gün ve yarınki programlarımızda yeşili de en az mavisi kadar iddialı olan İnlice Halk Plajı ile Günlüklü Koyu var. Endemik türlerden olan ve günlük adıyla da bilinen sığla ağaçlarının yoğunlukla bulunduğu bölgede bulunuyor her ikisi de.

Göcek belediyesinin işlettiği İnlice Halk plajı konaklama yerimizden 20 km uzaklıkta olup, Göcek’in 5 km doğusunda yer almaktadır. Yemyeşil orman yolu içerisinden çam kokuları eşliğinde ulaşılan plaj önceden kamp alanı olarak kullanıyormuş. Şimdilerde yer yer kamp çadırlarına rastlansa da genel olarak piknik ve mangal için kullanılıyor. Tabi plajı için gelenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

800 metre uzunluğunda sahili olan İnlice Plajı, yol üzeri durup deniz keyfi yapmak isteyenler için de oldukça uygun bir yer. Bagajdan hazır olan şemsiye ve havlunuzu alın ve incecik kumlar üzerinde istediğiniz bir yere kurulup tertemiz denizin keyfini çıkarın. Biz 30 lira karşılığında şezlong ve şemsiyeler kiraladık. İlgi alaka çok güzeldi, plaj çalışanları güler yüzlü, görevini layıkıyla yerine getiriyor. Dürüst ve güvenilir bir ortam olarak bulduk,

Plajda ihtiyaçlarınızı gidermek için Fethiye Belediyesi tarafından işletilen duş, soyunma kabinleri, tuvalet ve kafe bulunuyor. Duş, soyunma kabinleri ve tuvaletler ücretsiz. Kafenin fiyatları da emsallerine göre biraz daha uygun.

Temiz bir denize sahip olan plajın kumsalı ise sert kumdan oluşuyor. Ama öyle can yakacak kadar sert değil. Denizi yer yer sığ yer yer de aniden derinleşiyor. Bu noktada çocuklu aileler ve çok iyi yüzme bilmeyenlerin dikkatli olmasında fayda var.

Plaj aynı zamanda mesire alanı olarak da kullanılıyordu. Piknik yapanlar için uygun masalar bulunuyordu. Belediye tesislerinden yararlanmak istemiyorsanız şemsiye, hasır ve piknik çantanızı hazırlamanızı öneriyorum. Yok, sadece uğrayıp başka plan yaparız derseniz de mutlaka kafede oturup plajı izlerken soğuk bir limonata içmenizi tavsiye ederim.

Share Button