Kemer Ayışığı Plajı

Kemer Akdeniz Bölgesinde en güzel tatil yapılabilecek yerlerden biridir. Kemer merkezde bulunan Ayışığı Koyu, Kemer’in bir dünya cenneti olarak anılmasında çok büyük bir katkıya sahiptir.

Hilal biçiminde görüntüsüyle muhteşem bir çevreye sahip olan Ayışığı Koyu, Kemer’in bir dünya cenneti olarak anılmasında oldukça etkendir. Altın sarısı kumsalı ve berrak denizi ile Kemer’in en güzel koyu kabul edilen Ayışığı’nda bulunan Ayışığı Plajı ise Kemer’in en popüler plajları arasında yer almaktadır.

Kemer Antalya

Ayışığı koyu ile iç içe olan Yörük Parkı ziyaretçilerine sunduğu doğal yaşam alanları ile kültürümüzü yansıtmada son derece önemli bir paya sahiptir. Koyun bulunduğu bölgede hizmet veren bir çok restoran mevcuttur.

Kemer Antalya

Kemer Antalya

Küçükburun yarımadasından bakıldığında, Ayışığı Plajı, bir dünya cenneti olarak karşımıza çıkar. Kemer İlçe Merkezinin batısında yer alan çok özel bir koyda bulunur. Karşı tarafında ise Club Med tatil Köyü bulunur. Bu güzelliği ile ziyaret edenleri etkileyen koyun etrafının büyük kısmı Olympos  Beydağları Sahil Milli Parkı ile çevrilidir. Bu plajın Kemer’de yüzülecek en güzel yer olduğu vurgulanmaktadır. 1990’lı yıllarda keşfetmiştik bu cenneti. Hemen hemen her yıl uğrayıp, keyifle gezdiğimiz bir dünya cenneti.

Küçükburun yarımadası özel teşebbüs tarafından, yap işlet devret modeliyle kiralanmış. İyicil Ailesi tarafından, Folklorik Açık Hava Müzesi haline getirilmiş.Orman yüksek mühendisi Kutsal İyicil, 1982 yılında Folklorik Yörük Projesini oluşturmuş ve 1986 yılında hayata geçirmiştir.Yarımada olan Küçükburun, Milli Park statüsündeki devlet ormanı üzerinde kurulmuştur.Bugünkü işletmecisi, Kutsal İyicil’in oğlu Cemal İyicil’dir.

Share Button
3760 cevaplar

Yorumlar kapalı.