Florya İBB Sosyal Tesisleri

İBB Florya Sosyal Tesisleri (41)

İBB Florya Sosyal Tesisleri (13)Eşimle birlikte gezmeyi seviyoruz. Bir bahane ile yöreye gidiyor ve güzelliklerinin tadını çıkarıyoruz. ‘’Ayastefanos ve Uçurtma Şenlikleri’’ adlı yazı dizisinde Yeşilköy Sahil Parkını tanıtmıştım. Hazır buraya kadar gelmişken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya Sosyal Tesisleri’ni görmeden dönmek olmazdı. Yeşilköy’den Florya istikametine giderken sol tarafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal tesislerini göreceksiniz.

 

 

İBB Florya Sosyal Tesisleri (18)Yeşillikler içerisinde ve deniz kenarında çok güzel ve kompleks bir kuruluş olarak karşımıza çıkıyor. Aracımızı park etmek için yeterli büyüklükte güvenli bir otoparkı mevcut ve ücretsiz. Dört bir tarafı yeşillikler ile kaplı olan ufak patikalardan yürüyünce tesislerin merkezine çıkıyorsunuz. Hemen sol tarafınızda restoran ve idari yönetim binası bulunmakta. Karşınızda ise çocuklarınızın güvenle oynayabileceği bir çocuk parkı var. Her şey temiz ve düzenli.

 

 

İBB Florya Sosyal Tesisleri (7)Engelli vatandaşlarımız için ücretsiz kullanabilecekleri tekerlekli sandalyeler güvenlik kulübesinin hemen yanında bulunduruluyor. Yeşilköy deniz sahilinde yer alan Florya Sosyal Tesisleri; yeşilin tüm çeşitleri ile denizin yosun ve çiçeklerin hanımeli kokusuyla birleştiği muazzam bir mekân olup, görmeye değer. İyi ki gelmişiz. 150 dönümlük bu doğa harikası sosyal tesisin yeri ile bağlantılı olarak, Marmara Denizi kıyısında kilometrelerce uzanan muhteşem bir yürüyüş parkuru var.

 

 

İBB Florya Sosyal Tesisleri (2)Florya Sosyal tesisi, son zamanlarda düzenlenen sahil ve sosyal tesislerin en iyilerinden biridir. Ailenizle gidip yürüyüş yapabilir, bir deniz havası alabilirsiniz. Sahil boyunca, pamuk şekeri, mısır, koz helvanın yanı sıra el işi oya işlemeleri de satılmaktadır. Deniz kenarında yürüyüş yapıp sonrasında bir şeyler yemek içmek için gerçekten çok güzel bir mekân. Biz de deniz kenarında yürüdük. Ben de Yeşilköy Hava Limanına inen uçakların fotoğraflarını çektim.

 

 

İBB Florya Sosyal Tesisleri (8)Özellikle çocuklu ailelerin tercihi olan tesiste, restorandan çocuk trafik eğitim parkına, mini hayvanat bahçesinden karting ya da go-kart gibi birçok aktiviteden çok uygun fiyatlarla yararlanmak mümkün. Çocuk parkının yukarısındaki ufak tepede bir cafe bulunuyor. Cafenin bulunduğu bu tepeye ‘’Şahin Tepesi’’ adı verilmiş. Self-servis uygulaması var. Böylelikle kimse başınıza dikilip, ne yemek ya da ne içmek istediğinizi sormuyor.

 

 

İBB Florya Sosyal Tesisleri (25)Adına yaraşır bir konumda bulunan Şahin tepesi, Marmara Denizi’nin huzur verici görüntüsü eşliğinde çay ve kahvenizi içebileceğiniz gibi, yemek de yiyebilirsiniz. Üstelik kesenize de son derece uygun fiyatları var. Hamburgerin yanında patates kızartması ve içecek için 8 lira, Bardak Çay için 75 kuruş, 33 cl su için 50 kuruş ödemeniz yeterli. Sabahları kahvaltı ve diğer saatlerde çeşitli yiyecekler ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor.

 

 

İBB Florya Sosyal Tesisleri (54) Açık ve kapalı alanları bulunan cafe’nin manzarası gerçekten mükemmel. Sahile doğru inerken bir cafe daha mevcut, aynı şekilde kahvaltı ve ızgara, tost, hamburger, döner gibi çeşitlerle hizmet veriyor. Şahin tepesi Cafesinin salebi gerçekten çok leziz, tatlıları da fena sayılmaz. Hava limanına çok yakın olduğundan uçakları yakından görme şansınız da oluyor. Akşamüzeri, gün batımını izlerken Atatürk Hava Limanı’na inen uçakları da aynı kareye sığdırabilirsiniz. Ayrıca, Marmara Denizine vuran yakamozları şahin tepesinden izlemelisiniz.

 

 

 

Share Button